Showbiz

Kanye West zbulon albumin e ri

Foto: AP
 

Kanye West zbuloi albumin e tij të 10-të në studio, "Donda", përpara një turme të mbushur me njerëz në stadiumin Mercedes-Benz në Atlanta. Albumi i tij u emërua pas nënës së tij, Donda West, e cila vdiq në moshën 58 vjeç pas ndërlikimeve të operacionit plastik më 2007.

Disa nga emrat e mëdhenj që morën pjesë në këtë ngjarje ishin Rick Ross, Khloe Kardashian dhe gruaja e tij Kim Kardashian West, e cila u paraqit me një kominoshe të kuqe me fëmijët e tyre, shkruan AP.