Showbiz

Frank Ocean do të rikthehet në festivalin “Coachella” në vitin 2023

Foto: AP/Associated Press
Foto: AP/Associated Press
 

Ylli i njohur amerikan, Frank Ocean, do të jetë ndër performuesit kryesor në festivalin e muzikës “Coachella” që mbahet në vitin 2023.

Këngëtari 33-vjeçar i cili nuk ka performuar live nga viti 2017, ishte planifikuar të performojë në edicionin e vitit 2020 të kësaj ngjarjeje madhore të muzikës, krahas yjeve të shumtë si: Travis Scott, Lana Del Rey, Lil Uzi Vert, Thom Yorke, dyshja e muzikës “Run the Jewels”, FKA twigs, DaBaby, 21 Savage, Lil Nas X dhe grupi “Rage Against the Machine”, por fatkeqësisht festivali u shty për shkak të pandemisë COVID-19.