Showbiz

Beyonce feston ditëlindjen, mbush 40 vjet

Foto: AP
 

Këngëtarja e njohur amerikane, Beyonce, sot feston ditëlindjen. Ajo mbush 40 vjet.

Beyonce është njëra prej këngëtareve e cila ka arritur më së shumti në industrinë e muzikës, me këngët e saj të shndërruar në hite në mbarë botën dhe shumë çmime prestigjioze muzikore të fituara.