Showbiz

Rita Ora pas nëntë muajsh kthehet në shtëpi

 

Rita Ora është gati të kthehet në Mbretërinë e Bashkuar për herë të parë pas nëntë muajsh, kur edhe do t’i rikthehet rolit si paneliste në emisionin e ITV-së “The Masked Singer”.

Ylli 30 vjeç, u largua nga Britania në janar pasi u bë pjesë e “The Voice Australia” dhe që atëherë është zhvendosur në Los Angeles me të dashurin e ri Taika Waititi. Por, do të kthehet në Mbretërinë e Bashkuar për dy javë xhirime në tetor, dhe kjo do të jetë paraqitja e saj e parë në Mbretërinë e Bashkuar prej kur mori kritika për organizimin e festës së saj të ditëlindjes së 30-të në kulmin e izolimit të tretë kombëtar të Britanisë.