Showbiz

Cruise fluturon me parashutë për xhirimet e filmit të ri

Foto: AP
 

Tom Cruise rifilloi xhirimet për “Mission Impossible 7” të enjten, teksa u hodh me parashutë nga një helikopter në liqenin District. Aktori 59-vjeçar, i cili është përballur me vonesa të shumta për prodhimin e filmit për shkak të pandemisë së Covid-19, ka dëshmuar se asnjë marifet nuk është shumë i vështirë, pasi e bëri të njëjtën kërcim katër herë, për t’u siguruar që regjisori Christopher McQuarrie ta kapte pamjen perfekte.

Ky është i fundit nga një seri marifetesh që Tom ka bërë për filmin e fundit të serisë “Mission Impossible”, ku aktori më parë ishte kapur pas një treni për një skenë të guximshme në Yorkshire. Tom ishte veshur me kostumin e plotë të spiunit Ethan Hunt, teksa u kap për parashutë, teksa ajo lundronte nëpër fusha. Ylli i Hollywoodit u pa duke kërcyer nga një helikopter dhe shikuesit zbuluan se marifeti duhej të bëhej disa herë.