Showbiz

“Squid Game”, seriali korean që po shikohet në tërë botën

 

Po sikur të fitosh para në një shesh lojërash? Kjo është baza e Squid Game - shfaqja e Koresë së Jugut aktualisht në numrin një në Netflix në të gjithë botën - ku lojtarët me borxhe regjistrohen për të konkurruar në gjashtë lojëra për një çmim në para prej rreth 28 milion funte. Sfida është se nëse humbni, vriteni.

Nëse mund t'i përballoni ngjarjet e episodit të parë, ajo që vijon më pas është një thriller horror që ka mahnitur shikuesit. Seriali me nëntë pjesë është shfaqja e parë koreane që arrin vendin e parë në platformën e transmetimit në SHBA, dhe aktualisht është numri një në Mbretërinë e Bashkuar.