Showbiz

Ekuipazhi rus mbërrin në stacionin hapësinor për të xhiruar filmin e parë në orbitë

 

Një aktore dhe regjisore ruse mbërriti në Stacionin Hapësinor Ndërkombëtar (ISS) të martën për të filluar një mision 12-ditor për të bërë filmin e parë në orbitë.

Ekuipazhi rus do të realizojë një projekt të Hollywoodit që u bë i ditur vitin e kaluar nga ylli i “Mission Impossible” Tom Cruise së bashku me NASA -n dhe SpaceX të Elon Musk.