Showbiz

Elton John ka dhimbje të mëdha pas operacionit, thotë bashkëshorti i tij

Foto: AP/Associated Press
Foto: AP/Associated Press
 

David Furnish, bashkëshorti i muzikantit të njohur britanik, Elton John, ka bërë të ditur se këngëtari është në dhimbje të mëdha pas operacionit të fundit në ijë, por po tregohet i fortë dhe po mundohet ta tejkalojë këtë sfidë.

Ylli i hitit “Rocket Man” u detyrua ta shtyjë turneun e tij Evropian dhe Britanik, “Farewell Yellow Brick Road”, për vjeshtë të vitit 2023 për shkaqe shëndetësore. Tani, bashkëshorti i tij vjen me përditësime rreth shëndetit të këngëtarit.