Showbiz

James Bay është bërë baba për herë të parë

Foto: AP/Associated Press
Foto: AP/Associated Press
 

Këngëtari i njohur, James Bay, është bërë baba për herë të parë. Ylli i hitit “Hold Back the River” dhe e dashura e tij preh kohësh, Lucy Smith, javën e kaluar e mirëpritën në jetë vajzën e tyre, Ada Violet, dhe çifti nuk ka sit ë jetë më i lumtur me mrekullinë e tyre të vogël.

31-vjeçari Bay e ndau me fansat në rrjetet sociale një fotografi, ku ai shihet duke e përqafuar të bijën dhe një tjetër ku ai dhe Lucy e ledhatojnë dorën e foshnjës së porsalindur, të shoqëruar me mbishkrimin: “Familja. Pas kaq shumë vjetësh së bashkë të dy, jemi të lumtur që jemi bërë tre! Javën e kaluar Lu e solli në jetë fëmijën tonë të parë, Ada Violet Bay. Jemi të dashuruar me të dhe të mbushur me gëzim dhe mirënjohje për mrekullinë e vogël që ka ardhur në jetët tona. Faleminderit të gjithëve për urimet tuaja”.