Showbiz

Platforma Netflix i doli në mbrojtje komedianit Dave Chappelle

Foto: AP/Associated Press
Foto: AP/Associated Press
 

Netflixi po e mbështet komedianin, Dave Chappelle, pas kritikave të shumta të publikut rreth shout të tij special, “The Closer”.

Shefat ekzekutiv të platformës së njohur digjitale thonë se ky projekt nuk promovon diskriminim dhe urrejtje, siç është akuzuar nga komuniteti i transeksualëve, dhe do të vazhdojë të transmetohet për gjithë parapaguesit e Netflixit.