Showbiz

Kid Cudi i lumtur me dokumentarin e tij “A Man Named Scott”

Foto: AP/Associated Press
Foto: AP/Associated Press
 

Reperi i njohur, Kid Cudi, e ka ndarë me fansat trailerin e parë të dokumentarit të shumëpritur që bazohet në jetën e tij, “A Man Named Scott”.

Filmi i cili vjen me regji të Robert Alexanderit, e ekranizon rrugëtimin e muzikantit përgjatë një dekade të vendimeve kreative, sfidave dhe sukseseve të arritura përmes muzikës, e cila vazhdon t’i prekë dhe fuqizojë miliona fansa të tij anembanë botës.