Showbiz

DJ Adele mirënjohëse për mjekët: “Ma shpëtuan jetën”

"Shkoni dhe konsultoni mjekun tuaj të përgjithshëm, kjo është ajo që bëra dhe mendoj se kjo është arsyeja pse jam këtu sot. Dhe unë jam shumë mirënjohëse”
 

Në emisionin e së shtunës ajo u bëri thirrje dëgjuesve të emisionit të saj të mos “vuajnë në heshtje”, por të kërkojnë ndihmë nëse kanë ndonjë shqetësim shëndetësor. "Shkoni dhe konsultoni mjekun tuaj të përgjithshëm, kjo është ajo që bëra dhe mendoj se kjo është arsyeja pse jam këtu sot. Dhe unë jam shumë mirënjohëse”

Prezantuesja e BBC Radio 1, Adele Roberts, thotë se "po mendon të kthehet", teksa foli në emisionin "Mëngjesi në fundjavë", të shtunën pas operacionit të kancerit.

Roberts, 42 vjeçe, e cila u diagnostikua me kancer në zorrë në fillim të tetorit, u kthye në shou një muaj pas operacionit.