Showbiz

Tom Holland do ta portretizojë ikonën Fred Astaire në filmin e ardhshëm

Foto: AP/Associated Press
Foto: AP/Associated Press
 

Aktori 25-vjeçar, Tom Holland, do ta portretizojë valltarin, këngëtarin dhe aktorin legjendar, Fred Astaire, në filmin e ardhshëm të studios “Sony Pictures”.

Së fundmi producentja e këtij projekti, Amy Pascal, e bëri të ditur se dëshiron që Holland ta luaj rolin e ikonës së kinematografisë, Astaire, krahas vazhdimeve tjera të filmave “Spider-Man”.