Showbiz

Drake ka hequr dorë nga nominimet e tij për çmim “Grammy”

 

Reperi i njohur, Drake, ka hequr dorë nga nominimet “Grammy” për albumin e tij të fundit, “Certified Lover Boy”.

Albumi rekordthyes i tij ishte nominuar në dy kategori të këtyre shpërblimeve, “Albumi më i mirë rep” dhe “Performanca më e mirë rep” për hitin e tij, “Way 2 Sexy”. Por, Drake dhe menaxhmenti i tij kanë vendosur të heqin dore nga këto nominime dhe nuk do të ketë kandidatë zëvendësues në të dy kategoritë, raporton revista “Variety”.