Showbiz

Robbie Shakespeare vdes në moshën 68-vjeçare

 

Artisti reggae me ndikim xhamajkan, Robbie Shakespeare, një nga dyshja e njohur Sly dhe Robbie, ka vdekur në moshën 68-vjeçare.

Ai vdiq në Florida, ku kohët e fundit kishte qenë në spital ku kishte kryer operacion në veshka, raporton Jamaica Gleaner.