Showbiz

Dokumentari i Kanye Westit do të shfaqet në Netflix

Foto: AP/Associated Press
Foto: AP/Associated Press
 

Netflixi e ka bërë të ditur lajmin se dokumentari i Kanye Westit, “jeen-Yuhs: A Kanye Trilogy”, do ta shënojë premierën më datë 16 shkurt.

Platforma digjitale e ka përshkruar këtë film dokumentar si ‘një ngjarje globale trejavore e cila ndodhë një herë në jetë’, dhe do ta përshkruajë në tërësi karrierën shumëngjyrëshe dhe herë-herë të diskutueshme të reperit.