Showbiz

“Moon Knight” seriali i ri i bazuar në librat me superheronj “Marvel”

 

Platforma “Disney+” më në fund është gati për ta lansuar serialin e ri me titull, “Moon Knight”.

Projekti vjen i bazuar në Universin Kinematik Marvel dhe në pamjet e para të lansuara, shihet mënyra se si kjo platformë ka vendosur ta portretizojë mercenarin e shndërruar në superhero.