Showbiz

Vdiq legjenda e modës André Leon Talley

Foto: AP/Associated Press
Foto: AP/Associated Press
 

Ka vdekur në moshën 73-vjeçare, legjenda e modës André Leon Talley.

Shkrimtari i famshëm dhe ish-drejtori kreativ i revistës “Vogue”, ishte hospitalizuar dhe po e luftonte një sëmundje të panjohur. Kështu raportoi të martën uebfaqja TMZ.com.