Showbiz

Kënga e Dua Lipës, më e dëgjuara nëpër radiot e botës në vitin 2021

Foto: AP
 

Dua Lipa po fluturon, veçanërisht kur bëhet fjalë për top-listat. Për pjesën më të madhe të vitit 2021, kënga “Levitating” mbeti një hit radiofonik, madje duke fituar miliona transmetime në platformat muzikore si Spotify dhe Apple Music.

Nga albumi i saj i titulluar me emrin e saj e deri te “Future Nostalgia”, Lipa u bë një artiste kryesore në skenën e muzikës pop. Ajo publikoi hitet kryesore si "Don't Stop Now" dhe "New Rules". Ajo gjithashtu publikoi një video zyrtare muzikore në YouTube për këngën "Levitating".