Showbiz

Robert Pattinsoni thotë se roli i tij i Batmanit është më i errët

 

Ylli britanik i filmit, Robert Pattinson, e ka zbuluar se roli i tij i Batmanit do ta shijojë hakmarrjen ndaj kriminelëve.

Aktori 35-vjeçar e portretizon superheroin e dashur për publikun në filmin e ardhshëm të regjisorit Matt Reeves, “The Batman”, dhe në një intervistë të fundit tregoi se shikuesit do ta shohin një anë të errët të këtij personazhi, ani pse ai vazhdon ta ndjekë kodin i cili nuk e lejon të kryej vrasje.