Showbiz

Spotify pranon të heqë muzikën e Neil Young pas mosmarrëveshjes me Joe Rogan

 

Spotify tha të mërkurën se ka rënë dakord të heqë muzikën e Neil Young pasi kantautori i famshëm tha se nuk do ta ndante platformën me podkasterin Joe Rogan, i cili është kritikuar për përhapjen e dezinformatave të vaksinave.

“Ata mund të kenë Rogan ose Young. Jo të dyja”, tha Young, 76 vjeç, në një letër të hapur drejtuar menaxherit të tij dhe etiketës diskografike që u postua në faqen e tij të internetit Neil Young Archives të hënën, sipas Rolling Stone.