Showbiz

Vdes këngëtarja e famshme nga India, Lata Mangeshkar

Foto: Getty Images
 

Lata Mangeshkar, një prej këngëtareve më të pëlqyera të Indisë, dhe zëri prapa muzikës në mijëra filma të Bollywoodit, ka vdekur në moshën 92-vjeçare, raporton BBC.

Ajo është shtrirë në spital në Mumbai në janar, pasi kishte rezultuar pozitive me COVID-19.