Showbiz

Adele ishte fituesja kryesore në ceremoninë “BRIT Awards”

 

Ylli britanik i muzikës, Adele, ishte ndër fitueset kryesore të ceremonisë së sivjetme “BRIT Awards”, e cila u mbajt të martën në arenën O2 të Londrës. Gjatë mbrëmjes, ajo i fitoi 3 çmimet më të mëdha të ceremonisë, “Albumi i vitit” për lansimin e saj të fundit “30”, “Kënga më e mirë e vitit” për hitin “Easy On Me” dhe çmimin “Artistja e vitit”.

Pas këtij triumfi të jashtëzakonshëm, Adele komentoi rreth albumeve personale në muzikën modern duke thënë që sot, jo shumë njerëz realizojnë albume të tilla.