Showbiz

Beyoncé dhe Billie Eilish i fitojnë nominimet e para për Oscar

 

Yjet amerikane të muzikës, Beyoncé dhe Billie Eilish, i kanë fituar nominimet e tyre të para për “Oscar” në kategorinë “Kënga më e mirë origjinale”.

Nominimet për çmimet e sivjetme akademike u bënë të ditura pasditen e së martës, me një prezantim online nga aktorët Leslie Jordan dhe Tracee Ellis Ross.