Showbiz

U mbajt ceremonia e ndarjes së çmimeve “Academy of Country Music Awards”

Foto: AP/Associated Press
Foto: AP/Associated Press
 

Edicioni i 57-të i ceremonisë së ndarjes së shpërblimeve “Academy of Country Music Awards” u mbajt të hënën mbrëma në Las Vegas.

Yjet e muzikës country, Dolly Parton, Jimmie Allen dhe Gabby Barrett, e prezantuan shoun e sivjetmë i cili u karakterizua edhe me performanca të ndryshme muzikore në skenë. Në mesin e artistëve që performuan për publikun e pranishëm dhe ata që po e ndiqnin ceremoninë nga shtëpia ishin, Kelly Clarkson, grupi “The Brothers Osborne”, Ashley McBride dhe Carly Pearce.