Showbiz

Daddy Yankee po pensionohet nga muzika

Foto: AP/Associated Press
Foto: AP/Associated Press
 

Ylli i muzikës latine, Daddy Yankee, po planifikon të pensionohet nga muzika. Reperi i hitit “Gasolina”, të cilin shpesh publiku e konsideron si mbretin e muzikës reggaeton, po e dorëzon mikrofonin pas një karriere tri dekadëshe, lansimit të tetë albumeve të incizuara në studio, përfshirë këtu edhe albumin “Legendaddy”, i cili lansohet më 24 mars të këtij viti dhe turneut të tij të fundit që ka për qëllim promovimin e këtij projekti.

Përmes një deklarate të publikuar të hënën në platformën YouTube, ylli 45-vjeçar nga Puerto Rico, emri i vërtetë i të cilit është Ramon Luis Ayala Rodriguez, tha: “Kjo garë, që ka qenë një maratonë e vërtetë, më në fund është drejt përfundimit. Tani do të mundohem ta shijoj atë që ju fansat e mi ma keni ofruar. Njerëzit thotë se e kam bërë të famshëm këtë zhanër të muzikës anembanë botës, por ishin ju ata që ma mundësuat ta arrij këtë sukses”.