Showbiz

Billie Eilish e emocionuar për pjesëmarrjen në ceremoninë “Oscar”

Foto: AP/Associated Press
Foto: AP/Associated Press
 

Këngëtaren amerikane, Billie Eilish, e kanë pushtuar nervat dhe emocionet rreth pjesëmarrjes në ceremoninë prestigjioze të ndarjes së shpërblimeve “Oscar”.

20-vjeçarja e famshme e muzikës pop dhe vëllai i saj, Finneaas O’Connell, janë të nominuar në kategorinë “Kënga më e mirë origjinale” për hitin e tyre, “No Time To Die”, dhe Eilish mezi po pret të parakalojë mbi qilimin e kuq të shtruar me rastin e kësaj ngjarjeje, që mbahet javën e ardhshme.