Showbiz

U shpallën fituesit e çmimeve “Grammy”

Foto: AP/Associated Press
Foto: AP/Associated Press
 

Këngëtari, Jon Batiste, ishte ndër fituesit kryesor të ceremonisë së sivjetme të ndarjes së shpërblimeve muzikore, “Grammy”.

Batiste i fitoi gjithsej 5 trofe në ceremoninë e së dielës, e cila për herë të parë u mbajt në Las Vegas, përfshirë këtu çmimet “Albumi më i mirë“ për albumin e tij të fundit, “We Are”, “Videoklipi më i mirë” për hitin “Freedom”, dhe “Kënga më e mirë amerikane” për hitin “Cry”, raportoi të hënën agjencia e lajmeve AP.