Showbiz

Në Britani të Madhe u shfaq premiera e filmit epik “The Northman”

 

Alexander Skarsgård dhe Anya Taylor-Joy, parakaluan mbi qilimin e kuq të shtruar për premierën e filmit të tyre historik, “The Northman”, në Londër.

Filmi i cili vjen me regji të Robert Eggersit, i njohur për filmat “The Witch” dhe “The Lighthouse”, është një triler epik i hakmarrjes. Ai e eksploron historinë e një princi viking dhe faktin se sa larg është i gatshëm të shkojë, për ta siguruar drejtësinë për babanë e tij të vrarë.