Showbiz

“Mr Morale & The Big Steppers” është albumi i ri i Kendrick Lamarit

Foto: AP/Associated Press
 

Reperi amerikan, Kendrick Lamar, e paralajmëroi lansimin e albumit të ri me titull, “Mr Morale & The Big Steppers”.

Ylli i njohur i muzikës i cili do të jetë ndër performuesit kryesor në festivalin, “Glastonbury”, krahas këngëtarëve Paul McCartney dhe Billie Eilish, e postoi një vegëz të re në ueb faqen e tij “Oklahoma”, përmes së cilës edhe e bëri të ditur emrin e albumit të ardhshëm si dhe datën e lansimit të tij në treg, që është 13 maji. Lajmi më pas u shpërnda edhe në llogaritë e tij në rrjetet sociale.