Showbiz

Bill Murray akuzohet për sjellje të pahijshme gjatë xhirimit të “Being Mortal”

Bill Murray akuzohet për sjellje të pahijshme gjatë xhirimit të “Being Mortal”
Foto: AP
 

Aktori hollivudian, Bill Murray, po akuzohet për sjellje të pahijshme gjatë xhirimeve të filmit të ardhshëm të Aziz Ansari “Being Mortal”, shkruan revista “People” të premten.

Fituesi i Golden Globe, 71 vjeç, u bë javën e kaluar pjesë e një ankese, të cilën kompania “Searchlight Pictures” po e heton, pas pezullimit të prodhimit të filmit, sipas Deadline dhe Variety. Natyra e ankesës, dhe nëse Murray do të rikthehet në projekt nuk është e qartë.