Showbiz

Bill Murray foli publikisht për akuzat ndaj tij për sjellje të pahijshme

Foto: AP/Associated Press
 

Ylli i njohur i hollywoodit, Bill Murray, ka folur hapur për akuzat ndaj tij për sjellje të pahijshme në sheshin e xhirimeve. Besohet se për shkak të kësaj ngjarjeje, puna rreth filmit të ardhshëm “Being Mortal”, është pezulluar për kohë të pacaktuar, raportoi të hënën portali “NME”.

Me filmin “Being Mortal”, aktori komik Aziz Ansari e shënon debutimin regjisorial, por realizimi i projektit është ndërprerë në gjysmë muajin e kaluar, pasi një grua u ankua ndaj aktorit Murray dhe tani studioja “Searchlight Pictures” i ka filluar hetimet rreth rastit.