Showbiz

Dua Lipa triumfoi në dy kategori të ceremonisë “Billboard Music Awards”

Foto: AP/Associated Press
 

Të dielën mbrëma, u mbajt edicioni i 29-të i ceremonisë së ndarjes së çmimeve “Billboard Music Awards” në Las Vegas, ku të pranishëm ishin disa prej emrave më të njohur të industrisë së muzikës.

Ylli i popit me prejardhje kosovare e famë botërore, Dua Lipa, triumfoi në dy kategori të kësaj ngjarjeje duke i rrëmbyer çmimet, “Kënga më e dëgjuar në radio” për hitin e saj të padiskutueshëm, “Levetating”, dhe “Kënga më e mirë Dance/Electronic” që shkoi për hitin “Cold Heart” i sjell në bashkëpunim me ikonën e muzikës, Elton John.