Showbiz

Kendrick Lamar thyen rekordet e transmetimit në platformën “Apple”

Foto: AP/Associated Press
 

Reperi Kendrick Lamar e shënoi rikthimin e shumëpritur të premten (13 maj), me lansimin e albumit të ri “Mr. Morale & The Big Steppers”.

Projekti muzikor që vjen pas albumit të shumëshpërblyer të vitit 2017, “DAMN”, po konsiderohet si album i dyfishtë, pasi i përmban gjithsej 18 këngë dhe përfshinë bashkëpunime të Lamarit me artistë të njohur si, Ghostface Killah, Kodak Black, Baby Keem dhe të tjerë.