Showbiz

“Cha Cha Real Smooth” filmi i ri i aktores Dakota Johnson

Foto: AP/Associated Press
 

Ylli hollywoodian, Dakota Johnson, do t’i shfaqë aftësitë e një nëne beqare në filmin e saj të ri me titull, “Cha Cha Real Smooth”. Derisa në të kaluarën aktorja e ka portretizuar një nënë në filmin e vitit 2011, “The Lost Daughter”, kësaj radhe ajo kujdeset për një vajzë tinejxherë me autizëm.

Filmi premierën botërore e shënoi në festivalin ndërkombëtar të filmit “Sundance”, ku mori vlerësime të larta nga kritikët të cilët e quajtën një projekt me plot humor dhe të kapshëm për publikun, raporton portali “Bazaar”.