Showbiz

Viola Davis u vlerësua me çmimin “Women In Motion Award” në Kanë

Foto: AP/Associated Press
 

Ylli i njohur hollywoodian, Viola Davis, u shpërblye të dielën (22 maj) me çmimin, “Women In Motion Award”, në kuadër të festivalit të filmit në Kanë.

Aktorja e shumëshpërblyer u nderua për punën e saj si aktore, producentë dhe aktiviste.