Showbiz

Shpallet fituesi i edicionit të 20-të të shout “American Idol”

 

Pas një sezoni të vrullshëm që i festoi dy dekada të shout “American Idol”, të dielën mbrëma u kurorëzuar kampioni i garës së famshme muzikore gjatë një finaleje 3-orëshe të mbushur me yje.

Para se të bëhej i ditur emri i fituesit, tre finalistët e shout, Noah Thompson, HunterGirl dhe Leah Marlene, dolën në skenë për ta interpretuar nga një këngë të Bruce Springsteenit dhe një këngë origjinale të tyre.