Showbiz

Sean Paul e lanson albumin e ri muzikor të premten

Foto: AP/Associated Press
 

Superylli global, Sean Paul, thotë se albumi i tij i ri i titulluar “Scorcha”, po vjen në kohën e duhur për t’u lëshuar nëpër ndeja, tani që njerëzit kanë filluar t’i kthehen jetës sociale pas zbutjes së masave anti-COVID anembanë botës.

“Ashtu siç kanë thënë njerëzit në të kaluarën, pas çdo pandemie jeta sociale ringjallet. Prandaj, pres që njerëzit të duan të dalin dhe të festojnë. Dhe pikërisht këtë gjë po e paramendoj tani. Njerëzit duke ndjekur ngjarje të ndryshme dhe ndeja, ku dëgjojnë muzikë me zë të lartë dhe vallëzojnë e bisedojmë me njëri-tjetrin. Mendoj se kjo verë do të jetë bomastike”.