Showbiz

“Top Gun: Maverick” shënon debutim të mirë në arkat filmike

Foto: AP/Associated Press
 

Tom Cruise sapo e arriti një moment historik në karrierën e tij, raportoi të hënën agjencia e lajmeve “AP”.

Ylli 59-vjeçar i kinematografisë për herë të parë arriti që me një film të tij t’i arkëtojë më shumë se 100 milionë dollarë në javën debutuese, dhe këtë sukses e shënoi me projektin e fundit, “Top Gun: Maverick”.