Showbiz

Rita Ora i bashkohet kastës së aktorëve të filmit aksion “Tin Soldier”

Foto: AP/Associated Press
 

Këngëtarja me prejardhje kosovare dhe famë botërore, Rita Ora, i është bashkuar kastës së aktorëve të filmit “Tin Soldier”. Në këtë projekt, ajo do të luajë krahas yjeve tjerë të filmit si: Jamie Foxx, Shamier Anderson, Robert De Niro, Scott Eastwood, John Leguizamo, Joey Bicicchi, Nora Arnezeder dhe Saïd Taghmaoui.

Aktualisht, filmi i zhanrit aksion është duke u xhiruar në Greqi dhe vjen me regji të Brad Furmanit.