Showbiz

Lady Gaga mund të angazhohet me rol në filmin e ardhshëm “Joker”

 

Personazhi i njohur filmik, The Joker, po rikthehet dhe kësaj radhe po e sjell një mike të re.

Pop ylli, Lady Gaga, është në bisedime e sipër për t’u angazhuar me rol krahas aktorit, Joaquin Phoenix, në vazhdimin e dytë të filmit “Joker” të realizuar nga regjisori Todd Phillips, raportoi të martën portali “Billboard”. Ky projekti i lansuar në vitin 2019 dhe i bazuar në personazhin e njohur të librave komik “DC Comics”, ia fitoi Phoenixit një çmim “Oscar” si dhe i arkëtoi më shumë se 1 miliardë dollarë në arkat filmike botërore.