Showbiz

Beyonce prezanton albumin e ri

 

Këngëtarja e njohur amerikane, Beyonce ka njoftuar atë që duket të jetë albumi i saj i ardhshëm solo, “Renaissance”, e që pritet të dalë në treg më 29 korrik.

Pasi muzikantja, 40 vjeçe, ndau fjalët “act i … RENAISSANCE” në rrjetet sociale, platformat e transmetimit duke përfshirë Spotify, Apple Music dhe Tidal, në pronësi të bashkëshortit të saj, reperit Jay-Z, postuan gjithashtu dizajnë të ndryshëm me të njëjtin formulim dhe ua ofruan fansave mundësinë për ta ruajtur paraprakisht albumin. Lista e Apple Music sugjeron se projekti do të përbëhet nga 16 këngë.