Showbiz

Portali prestigjioz “Billboard” shkruan për Dukagjin Lipën dhe festivalin “Sunny Hill”

Foto: Dukagjin Lipa/Instagram
 

Portali i njohur, “Billboard”, i cili fokusohet në zhvillimet kryesore në fushën e muzikës, ka shprehur interesim edhe për Dukagjin Lipën, babai i superyllit të muzikës pop, Dua Lipa, si dhe festivalin të cilin ai e organizon në Kosovë, “Sunny Hill”.

Në artikullin e së martës, ka njoftuar publikun mbarë botëror se Qeveria e Kosovës dhe Komuna e Prishtinës, më në fund i kanë bashkuar forcat për ta mbajtur në shtëpi këtë festival ndërkombëtar, i cili u themelua më 2018.