Showbiz

Léa Seydoux pjesë e filmit “Dune: Part Two”

Foto: AP/Associated Press
 

Aktorja e famshme franceze, Léa Seydoux, i është bashkuar kastës së aktorëve të filmit, “Dune: Part Two”, ku do ta portretizojë rolin e Lady Margot, një aleate e rëndësishme e kryepersonazhit Paul Atreides në luftën e tij me Shtëpinë e Harkonnen.

Regjisori i filmit me buxhet të lartë, Denis Villeneuve, pritet t’i fillojë xhirimet e vazhdimit të dytë në fund të vitit, derisa yjet e hollywoodit, Timothe Chalamet, Zendaya, Rebecca Ferguson, Josh Brolin, Javier Bardem, Stellan Skarsgard dhe Dave Bautista i përsërisin rolet e tyre. Përveç Leas, atyre iu bashkohen edhe disa aktorë të ri si, Austin Butler, Christopher Walken dhe Florence Pugh.