Showbiz

Zachary Levi ka pësuar thyerje mendore pesë vjet më parë

Foto: AP/Associated Press
 

Aktori i njohur amerikan, Zachary Levi, ka treguar se para pesë vjetëve kishte pësuar thyerje totale mendore.

Ylli i filmit “Shazam” pothuajse gjithë jetën është ballafaquar me ankthin dhe depresionin, për shkak të traumave të fëmijërisë dhe dyshimeve rreth karrierës së tij, por nuk e kishte kuptuar shkallën e problemeve me shëndetin mendor deri në momentin kur gjendja iu përkeqësua shumë, raporton portali “Female”.