Showbiz

“Top Gun: Maverick” i arkëton 1 miliard dollarë në arkat filmike botërore

Foto: AP/Associated Press
 

Filmi “Top Gun: Maverick” vazhdon të thyej barriera në arkat filmike.

Në fundjavën që e lamë pas, filmi i ri i yllit hollywoodian, Tom Cruise, arriti të shënojë suksese të jashtëzakonshme duke i arkëtuar 1 miliardë dollarë nga shfaqja nëpër kinematë botërore. Kjo është një arritje e veçantë për projektin e studiove filmike, “Paramount” dhe “Skydance”, raportoi të hënën portali “Deadline”.