Showbiz

Filmi “Minions” bën histori pasi trendi në TikTok shkakton kërdi nëpër kinema

 

"Minions: The Rise of Gru", filmi i fundit në seritë "Despicable Me", u publikua më 1 korrik dhe vendosi menjëherë rekordin për premierën më të suksesshme gjatë një fundjavës, sipas IMDb. Filmi fitoi 123 milionë dollarë gjatë hapjes katër-ditore.

Premiera e filmit gjithashtu bëri bujë për shkak të një trendi në TikTok të quajtur "Gentleminions", një thirrje për shikuesit e filmit që të ndjekin filmin me veshje serioze dhe të shfrenuar sa herë që “minions” shfaqen në ekran. Trendi bëri dhjetëra adoleshentë të vishen me rroba serioze dhe të krijonin zhurmë në teatrot në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar, raportoi të premten abcnews.