Showbiz

Dua Lipa me pesë nominime në “MTV Video Music Awards”

 

Këngëtarja me prejardhje kosovare, Dua Lipa, është nominuar pesë herë në edicionin e sivjetmë të “MTV Video Music Awards”.

Më shumë se Lipa nominime kanë Jack Harlow, Kendrick Lamar e Lil Nas X me nga shtatë secili. Doja Cat dhe Harry Styles kanë nga gjashtë. Nga pesë nominime kanë edhe Billie Eilish, Drake, Ed Sheeran, Taylor Swift e The Weeknd.