Showbiz

Ben Affleck feston ditëlindjen e 50-të

Foto: AP/Associated Press
 

Aktori i shpërblyer me “Oscar”, Ben Affleck, e feston ditëlindjen e 50-të të hënën (15 gusht).

I lindur në vitin 1972 në Berkeley të Californias, Affleck i ndoqi hapat e babait dramaturg dhe aktor, derisa e ëma e tij ishte mësuese në një shkollë fillore, raporton agjencia e lajmeve “AP”.