Showbiz

Demi Lovato ishte ndier në faj që i ka mbijetuar mbidozës me drogë

Foto: Apple Music
 

Pas gjithë traumave që i ka kaluar vjetëve të fundit, Demi Lovato, është e gatshme të flas për ngarkesën emocionale që e ka përjetuar gjatë rikuperimin nga abuzimi me substancat narkotike.

Në një intervistë të fundit me prezantuesin, Zane Lowe, Lovato foli për këngën “Dead Friends” nga albumi i saj i ardhshëm i titulluar, “Holy Fvck”, duke treguar se e ka shkruar atë në kohën kur po përjetonte emocione të fuqishme si pasojë e vdekjes së mikut dhe kolegut të saj, Mac Miller, nga mbidoza me drogë, derisa ndihej në faj që ajo i kishte mbijetuar mbidozës.